Bursztyn

Bursztyn kamieniem nr 1 w mojej Pracowni

Bursztyn bałtycki jest moim ulubieńcem i zawsze przyjemnie mi się pracuje z tym niełatwym materiałem. Nie każdy wie, że bursztyn jest kamieniem łatwo poddającym się szlifowaniu i polerowaniu. W mojej pracowni możesz zostawić surowy kamień, a odebrać błyszczący i gładki bursztyn oprawiony w złoto lub srebro. Nie ma chyba drugiego takiego kamienia, który przywołuje miłe wspomnienia z przeszłości. Zwłaszcza jeśli został znaleziony lub wyłowiony samodzielnie. Taki bursztyn zdecydowanie nie zasługuje na leżenie w szufladzie. Warto go wypolerować i oprawić, by cieszył nasze oczy w pięknej biżuterii.

Szlifowanie i polerowanie bursztynu

Duże bryłki bursztynu mogą być z powodzeniem szlifowane i polerowane na wysoki połysk w taki sposób, by wydobyć piękno tego niezwykłego kamienia. Bursztyn jest bardzo kruchym materiałem i efekt końcowy obróbki zawsze niesie w sobie element zaskoczenia. Podczas szlifowania bursztynu kieruję się tym, żeby ubytek materiału był jak najmniejszy, a kamień rozbłysnął pełnią swoich barw. Bursztyny szlifowane są ręcznie i z tego powodu niemożliwe są do wykonania kamienie o regularnych kształtach kaboszonu lub kuli. Klient może wybrać do oprawy kamień z zasobów pracowni lub przynieść własny do oprawy.

Do obróbki przyjmuję wyłącznie bursztyny, które oprawiam później w złoto lub srebro wg autorskich projektów lub pomysłu Klienta.

Oprawa bursztynu

Kawałki bursztynu poddane obróbce w mojej pracowni najczęściej mają nieregularne kształty wymagające indywidualnego podejścia do sposobu ich oprawy. W taki sposób powstają unikatowe egzemplarze biżuterii z bursztynem. Oprawiam nie tylko duże kawałki bursztynu, wśród mojej biżuterii znajdziesz również wyroby z malutkimi bursztynami. W taki sposób każda pamiątka znad morza może stać się sercem Twojej wyjątkowej bursztynowej biżuterii.

Jeśli ciekawią Cię dotychczasowe realizacje koniecznie zajrzyj do mojego portfolio.

Zapraszam do Pracowni!

Oferta z zakresu szlifowania i oprawy bursztynu skierowana jest wyłącznie do Klientów indywidualnych. Nie podejmuję współpracy B2B oraz nie realizuję zamówień hurtowych.